Bilun Elmacıoğlu

Bilun Elmacıoğlu

Kurucu Ortak

Mail bilun@elmacioglu.av.tr   |   Mobil : +90 533 551 95 51  |   Linkedin


Kurucu ortak Av.Bilun Elmacıoğlu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Uluslararası Devletler ve Özel Hukuk alanında İskoçya’nın Aberdeen Üniversitesinde tamamladı. Yüksek Lisansını, K.K.T.C.’ye uygulanan ambargolar ve İran-Libya örnekleriyle karşılaştırılması konulu teziyle çok iyi dereceyle tamamladıktan sonra, İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olarak çalışmaya başladı. Öncelikle denizcilik sektöründe armatör firmalarda, daha sonra petrol ve doğalgaz arama üretimi ve petrol sahası hizmetleri alanında faaliyet gösteren ve merkezi Amerika’da bulunan bir grup şirkette Türkiye Hukuk Direktörü olarak çalıştıktan sonra Elmacıoğlu Hukuk Bürosu’nu kurdu.

 Uzmanlık alanları ağırlıklı olarak deniz ticaret hukuku, petrol-doğalgaz hukuku ve yenilenebilir enerji, şirketler ve ticaret hukuku, şirket birleşmeleri ve devralmalar, uluslararası hukuk, iş hukuku, tahkim ve arabuluculuk uygulamalarıdır.

 Özellikle deniz ticaret hukuku alanında sektörde edindiği pratik ve tecrübe birikimini yurtdışı ve yurtiçinde bulunan çeşitli müvekkillere aktarmakta, ayrıca Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Deniz Hukuku dersleri vermektedir.

 Türkiye’de Arabuluculuk Siciline kayıtlı resmi arabulucudur.

 Lefkoşa Türk Maarif Koleji Mezunlar Derneği, Denizcilikle İştigal Eden Kadınlar Derneği (WISTA), İstanbul Barosu Enerji Hukuku Komisyonu, Uluslararası Barolar Birliği ve Profesyonel İş Kadınları Derneği üyesidir.

Profesyonel düzeyde İngilizce bilmektedir.