Ebru Özge Beşlioğlu

Ebru Özge Beşlioğlu

Danışman

Mail info@elmacioglu.av.tr   |   Mobil : +90 532 671 71 88  |   Linkedin


Ebru Özge Beşlioğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Odası Dış Ticaret Enstitüsünde İngilizce Dış Ticaret Uzmanlığı alanında iki yıl süreli uzmanlık eğitiminden sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.  Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Özel Hukuk Doktora Programına devam etmektedir.

Atalay Hukuk Bürosunda avukat olarak çalıştıktan sonra Sabah-ATV Medya Grubu’nda, yazılı medya bölümünde basın, dağıtım ve matbaa kısımlarına ilişkin danışmanlık ve sözleşme yönetimi alanları ile medya grubunun marka danışmanlığı ve yönetimi uygulamalarında hukuk müşaviri olarak çalışmıştır.

Daha sonra ATV-Sabah Medya Grubu’nun görsel işitsel ve dijital mecraları ile medya grubu marka danışmanlığı ve yönetimi uygulamalarından sorumlu Hukuk İşleri Müdürü olarak, sözleşme yönetimi, danışmanlık ve dava takibi alanlarında görev yapmıştır.

Bu görev kapsamında başta ATV, ATV Avrupa, Minika Çocuk, Minika Go, ahaber televizyon kanalları, Radyo Turkuvaz gibi tv-rd yayın mecraları ve internet sitelerine ilişkin tv dizisi, tv programı ve yapım vb. sözleşmelerine ilişkin süreçlerin yöneticiliği yapmıştır.

Ayrıca, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisans ve diğer işlemleri, başta telif konulu davalar, yayın içeriğinden kaynaklı manevi tazminat davaları, cevap ve düzeltme talepleri ile içerik çıkarılmasına ilişkin talepler, RTÜK idari cezalarına ilişkin idari davalar olmak üzere medyaya ilişkin tüm alanlardaki hukuki süreçlerin yöneticiliğini yapmıştır. Yaklaşık 10 yıl Sabah-ATV Medya Grubunda çalıştıktan sonra 2016 yılında bu görevinden ayrılıp, serbest avukat ve danışman olarak çalışmaya başlamıştır.

Uzmanlık alanları ağırlıklı olarak televizyon hukuku, basın hukuku, medya hukuku, başta telif hukuku ve marka hukuku olmak üzere fikri ve sınai mülkiyet hukuku, moda hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, sözleşmeler hukuku, şirketler ve ticaret hukuku, iş hukuku ve  özellikler iş hukuku ve fikri ve sınai haklar alanında arabuluculuk uygulamasıdır.

Telif hukuku, televizyon hukuku ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına eğitimler vermektedir.

Uzmanlık alanlarında ve özel projelerde Elmacıoğlu Hukuk Bürosu ile danışman avukat olarak çalışmaktadır.

Dil
Türkçe (Ana dili)
İngilizce (İleri Seviye)

Üyelikler
İstanbul Barosu
Türk Patent ve Marka Kurumu
Türkiye Arabulucular Sicili
İstanbul Barosu Fikri ve Sınai Haklar Komisyonu
İstanbul Barosu Çevre, Kent ve İmar Hukuku Komisyonu
Profesyonel İş Kadınları Derneği (PWN) İstanbul