Doç.Dr. Ahmet Terzioğlu

Doç.Dr. Ahmet Terzioğlu

Danışman

Mail info@elmacioglu.av.tr |   Mobil : +90 542 880 45 45  |   Linkedin


Doç. Dr. Ahmet Terzioğlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1987 yılında bitirmiş, 1994 yılında ise Plastik Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlayarak plastik cerrahi uzmanı olmuştur. Bir süre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği yaptıktan sonra 2001 yılında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının sınavını kazanarak Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde Klinik Şef yardımcısı görevine atanmıştır.Yaklaşık 16 yıl bu klinikte hizmet etmiş, bu sürede gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pek çok yayın yapmış ve 2006 yılında girdiği doçentlik sınavını başararak “Üniversite Doçenti” ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır.

Doç. Dr. Ahmet Terzioğlu’nun bugüne kadar yayınlanmış 70’ten fazla yurtdışı, 50’den fazla da yurtiçi olmak üzere 120’nin üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır. Bu yayınlara yapılmış 700’den fazla atıf mevcuttur. Çok sayıda bilimsel esere katkıda bulunmuş ve yayın yapmıştır.

Kendisi Sağlık Hukuku konusuna duyduğu ilgi nedeniyle yeniden üniversite okumaya karar vermiş ve üniversite sınavını yeniden kazanarak Çankaya Hukuk Fakültesi öğrencisi olmuştur. Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2019 yılında mezun olmuştur

2016 yılında emekli olan Dr. Ahmet Terzioğlu, 2017 Mart ayında Yakındoğu Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Eş zamanlı olarak plastik cerrah olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılı itibariyle sağlık hukuku, sağlık ve tıp alanındaki uygulamalara ilişkin davalarda uzman bilirkişidir.

Doç.Dr.Ahmet Terzioğlu Elmacıoğlu Hukuk Bürosu’nda sağlık hukukuna ilişkin uyuşmazlıklar, sağlık hukukuna ilişkin mevzuat çalışmaları  ve sağlık yatırımları alnında  danışman olarak çalışmaktadır.

Üyelikler
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Kuzey Kıbrıs Plastik ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği


Dil
Türkçe (anadil)
İngilizce (ileri seviye)