Nazım Karadağ

Nazım Karadağ

Danışman

Mail info@elmacioglu.av.tr   |   Mobil : +90 532 3727185

Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi 2020 senesi mezuniyeti ile birlikte İstanbul Barosuna kayıtlı avukattır. Bunun yanında denizcilik macerasına Bilirkişilik Daire Başkanlığı, İstanbul Bölge Bilirkişi Listesinde (Gemiler ve Deniz Taşımacılığı alanlarında) kayıtlı bilirkişi olmanın sorumluluğu ile hem denizci hem de hukukçu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gemi İnşaatı ve Açık Deniz Yapıları Mühendisliğinin getirdiği avantajı Türkiye'de yerleşik gemi işletmeciliği alanında faaliyet gösteren birden çok şirket ile on yıllar boyunca değerlendiren Nazım Karadağ, denizcilik merkezli ticari ve teknik konularda karşılaşılan günlük problemlerini çözme konusunda uzman ve yetkindir.

Dökme yük gemileri, kimyasal tankerler ve deniz ticaret hukuku kapsamında değerlendirilebilecek tüm uyuşmazlıklar için tahkim ile çözüm yolunun seçildiği uyuşmazlıklarda da tecrübe sahibidir.

Liman acentesi olarak edindiği tecrübeyi 7 gün 24 saat yaşatarak, tecrübe ve bilgi birikimini hem denizcilik sektörü hem de deniz ihtisas mahkemesi bilirkişisi olarak paylaşmakta ve deniz kamu hukuku alanında da çalışmaları bulunmaktadır.


Dil
İngilizce (İleri seviye)


Üyelikler
İstanbul Barosu
İMEAK Deniz Ticaret Odası
TMMOB Gemi Mühendisleri Odası